A1 Kategória

Vállalási Feltételek

A tanfolyamra való felvétel feltételei:

• életévét betöltötte, vagy annál 6 hónappal fiatalabb,

(elméleti vizsgát tehet: 15 és háromnegyed életév, Gyakorlati vizsgát tehet: 16. életév)

• Orvosi alkalmasság (I. fokú 1.csoportú)
  • A képzés megkezdésekor nyilatkozik arról, hogy a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetében, az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési lapon nyilatkozik.

*Az orvosi alkalmasság igazolása az elméleti vizsgára bocsájtás feltétele, nem jelentkezési feltétel.

*Iskolai végzetséget igazoló okiratot, legkésőbb az első elméleti vizsgát követően kötelező bemutatni a közlekedési hatóságnál.

Nem magyar állampolgárokra vonatkozó előírások:

Vezetői engedélyt csak olyan személy kaphat, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van, valamint nem magyar állampolgár esetén az engedély kiadását megelőző hat hónapban Magyarországon tartózkodott.
A Magyarországi tartózkodást igazoló adatokat a közlekedési igazgatási hatóság szerzi be a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásából. A személyi adat – és lakcímnyilvántartás hatálya alá nem tartozó harmadik országbeli állampolgár esetében az ügyfélnek kell bemutatnia az idegenrendészeti hatóság által, kiállított tartózkodási jogot igazoló okmányt.

Tanfolyamra való felvétel módja:
Tanfolyamra jelentkezhet ügyfélfogadó helyiségünkben, telefonon, Interneten vagy az előre meghirdetett tanfolyam-megnyitóján.
Szolgáltatásunkról írásbeli szerződést kötünk Önnel, melynek egy példányát átveszi tőlünk, illetve átadjuk az „Írásos tájékoztató” és a „Vállalkozási feltételek” egy példányát.

Elméleti oktatás kötelező tantárgyai és óraszámai:

Közlekedési ismeretek 16 óra
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek 4 óra
Járművezetés elmélete 4 óra
Össz. óraszám 24 óra

Egy elméleti óra időtartama 45 perc, hiányzás a jogszabályoknak megfelelően maximum az órák 10% – a, lehet, az e feletti hiányzást pótolni kel.

B – kategóriás jogosítvánnyal rendelkezők részére három óra a kötelező elméleti óraszám.

Közlekedési ismeretek 1 óra
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek 1 óra
Járművezetés elmélete 1 óra
Össz. óraszám 3 óra

Elmélei vizsgára bocsátás feltételei:

• A tanfolyam elméleti részét, igazoltan elvégezte
  • Vizsgától való eltiltás hatálya alatt nem áll
  • Az elméleti vizsgadíjat befizette
  • Elméleti vizsgadíj: 4600Ft

Vezetési gyakorlat, kötelező óraszámai, és minimálisan kötelező menettáv:

Alapoktatás 6 óra
Főoktatás 10óra
Össz. óraszám 16 óra

A főoktatásra minimálisan előírt óraszámokat az alábbi forgalmi körülmények között kell teljesíteni:

• minimálisan 8 óra városi forgalomban
    • minimálisan 2 óra országúti forgalomban
  • minimálisan kötelező menettáv 240 km

B – kategóriás jogosítvánnyal rendelkezők részére, két óra a kötelező gyakorlati óraszám.

Alapoktatás 1 óra
Főoktatás 1 óra
Össz. óraszám 2 óra
  • minimálisan kötelező menettáv 30 km

Járműkezelési vizsgára bocsátás feltételei:

• Sikeres elméleti vizsgát tett
  • A tantervben meghatározott, járműkezelési gyakorlatot a vizsga napjáig teljesítette.
  • A vizsgadíjat befizette
  • Járműkezelési vizsgadíj: 4700Ft

Gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei:

• Sikeres járműkezelési vizsgát tett
  • A tantervben kötelezően előírt, és feladatonként meghatározott órákat, és menettávot, vizsga napjáig teljesítette.
  • A vizsgadíjat befizette
  • Forgalmi vizsgadíj: 11.000Ft

A vizsgázó számára a gyakorlati vizsgán előírt öltözék:

• – bukósisak
  • – szemüveg (a bukósisak kialakításától függően)
  • – protektoros hosszúnadrág és protektoros dzseki (felcsatolható protektor)
  • – protektoros kesztyű
  • – magas szárú zárt cipő vagy csizma
  • – elől‐hátul ”T” betűjelzéssel ellátott, tanulónként eltérő színű vagy számozott mellény
  • – a főoktatás és a vizsga során a tanuló és az oktató közötti kapcsolatot rádió, adó‐vevő készülékkel kell biztosítani
  • Az elméleti tanfolyam kezdetétől számított kilenc hónapon belül kell lenni az első elméleti, vizsgára jelentkezésnek, illetve a tanfolyam kezdésétől számított 12 hónapon belül valamennyi elméleti vizsgából sikeres vizsgát kell tenni.
  • Gyakorlati vizsgáit a sikeres elméleti vizsgától számított két éven belül kell letenni.

Tandíjak:

Elméleti képzés:     40.000 Ft

Gyakorlati képzés: 85.000Ft

Tandíj összesen:    125.000Ft

Elméleti pótóra:    1500Ft

Gyakorlati pótóra: 5000Ft

A tan és vizsgadíjat az ügyfélfogadó irodában, készpénzben, kérjük befizetni. A befizetést igazoló nyugtát, számlát gondosan meg kell őrizni. A tandíjat, amely a teljes képzési szolgáltatásra vonatkozik, részletekben is be lehet fizetni. Az ügyfél szolgáltatást csak akkor kaphat, ha a tandíjrészletet előre befizette, forgalmi vizsgát csak akkor tehet, ha az összes tan és vizsgadíjat befizette.

„A1″  kategóriás képzés esetében a járműkezelési vizsgáztatás december 1-je és március 1-je között szünetel. November hónapban az időjárási viszonyokra tekintettel, a vizsgák megtartásáról a NKH jogosult dönteni.