”AM”kategória

•  Moped: 50 cm3 lökettérfogatot meg nem haladó segédmotor kerékpár (robogó), tervezett végsebessége, 45 km/óránál nem nagyobb, saját tömege legfeljebb 350 kg.
  • A jogsihoz egy elsősegély vizsgát is kell tenned, ennek megszerzésében is segítségedre leszünk.
  •  B kategóriás jogosítvány birtokában minden további nélkül vezethetsz mopedet, nem szükséges motoros, vizsgát tenned!

A tanfolyamra az vehető fel, aki:

–  A megszerezni kívánt „Vezetői Engedély” kiadásának feltételéül megszabott 14. életévét, betöltötte, vagy annál legfeljebb fél évvel fiatalabb.

– Bizonyíthatóan igazolja, hogy írni – olvasni tud.

Elméleti vizsgára bocsátható, aki:

–  Az előírt életkornál (14 év) legfeljebb 3 hónapnál fiatalabb.

–  A tanfolyam elméleti részét igazoltan elvégezte.

– Vizsgától való eltiltás hatálya alatt nem áll.

– Az elméleti vizsgadíjat befizette.

– Elméleti vizsgadíj 4600 Ft

Járműkezelési vizsgára bocsátható, aki:

– Sikeres elméleti vizsgát tett,14. életévet betöltötte

– Kötelező járműkezelési gyakorlatot a vizsga napjáig teljesítette.

– A vizsgadíjat befizette.

– Járműkezelési vizsgadíj 3600 Ft

Gyakorlati vizsgára bocsátható, aki:

– Sikeres járműkezelési vizsgát tett.

– 14. Életévét betöltötte.

– A tantervben kötelezően előírt és feladatonként meghatározott órák levezetését a vizsga, napjáig teljesítette.

– A vizsgadíjat befizette.

– Forgalmi vizsgadíj 3600 Ft

– A forgalmi vizsga előtt nyilatkoznia kell a vizsgázónak arról, hogy a KRESZ szerinti vezetőképes, állapotban van.

A vizsgázó számára a gyakorlati vizsgán előírt öltözék: (képzőszerv biztosítja)

– protektoros hosszúnadrág és protektoros dzseki (felcsatolható protektor)

– protektoros kesztyű

– magas szárú, zárt cipő vagy csizma

– bukósisak

– szemüveg (a bukósisak kialakításától függően)

– elől‐hátul” T betűjelzéssel ellátott, tanulóként eltérő színű vagy számozott mellény

– a főoktatás és a vizsga során a tanuló és az oktató közötti kapcsolatot rádió adó‐vevő,készülékkel kell biztosítani

Az elméleti tanfolyam kezdetétől számított kilenc hónapon belül kell lenni az első elméleti vizsgára jelentkezésnek, illetve a tanfolyam kezdésétől számított 12 hónapon belül valamennyi elméleti vizsgából sikeres vizsgát kell tenni

Gyakorlati vizsgáit a sikeres elméleti vizsgától számított két éven belül kell letenni.

Az elméleti oktatás kötelező tantárgyai és óraszámai:

– Közlekedési ismeretek 12 óra

– Járművezetés elmélete 4 óra

Az elméleti foglalkozások

Elméleti oktatás során, egy tanóra 45 perc időtartamú

A vezetési gyakorlat, kötelező óraszámai,és minimálisan kötelező km:

– Alapoktatás 4 óra

– Főoktatás 6 óra, min km:100

Gyakorlati oktatás során, egy tanóra 50 perc időtartamú

Tandíjak:

Elméleti képzés:     20.000Ft

Gyakorlati képzés: 55.000Ft

Tandíj összesen:     75.000Ft

E – learning pótdíj:   10.000Ft

Gyakorlati pótóra: 5000Ft/óra

A tan és vizsgadíjat az ügyfélfogadó irodában, készpénzben, kérjük befizetni. A befizetést igazoló nyugtát, számlát gondosan meg kell őrizni. A tandíjat, amely a teljes képzési szolgáltatásra vonatkozik, részletekben is be lehet fizetni. Az ügyfél, szolgáltatást csak akkor kaphat, ha a tandíjrészletet előre befizette, forgalmi vizsgát csak akkor tehet, ha az összes tan és vizsgadíjat befizette.

„AM”  kategóriás képzés esetében a járműkezelési vizsgáztatás december 1-je és március 1-je között szünetel. November hónapban az időjárási viszonyokra tekintettel, a vizsgák megtartásáról a NKH jogosult dönteni.